2014/07/16

wolno stojąca wanna

Niektórzy się nią zachwycają, inni marzą o takiej, a jeszcze inni taką właśnie kupują do swojej łazienki. I wszystko byłoby idealne, gdyby nie jeden mankament tego modelu - wanna taka musi mieć przestrzeń wokół siebie! 

Przeglądałam dzisiaj Pinterest i moją uwagę zwróciły zdjęcia poniżej.Piękna wanna, dobry pomysł na połączenie białej ściany ze wzorem na podłodze, ale… wszystko takie ciasne. Do tego wiele zakamarków do sprzątania, a jak wiadomo czyszczenie łazienki nie należy do przyjemnych. Dlatego wydaje mi się, że czasem warto zrezygnować ze swoich marzeń o wielkiej wannie. Znacznie lepszym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń jest model do zabudowy. Nie oznacza to, że będzie ona mniej designerska od tej wolno stojącej, czego dowodem jest kolejne zdjęcie.


Jeżeli stać nas na model wolno stojącej wanny (są one zdecydowanie droższe od zwykłych), ale zajęłaby ona prawie całą łazienkę (można to sprawdzić wycinając z kartonu powierzchnię mebla w skali 1:1 i kładąc go na podłodze w naszej łazience), lepiej wybrać obudowę, np. w marmurze, i optycznie powiększyć przestrzeń przez przeciągnięcie jej na podłogę. Prosty zabieg i efektowny!

Poniżej przykłady łazienek, gdzie wanna może sobie wolno stać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz